Dva roky zpět jsem chtěla navštívit Ještěd. Den před jeho dosažením, vzdálenostně asi  20 kilometrů pěší trasy, jsem kvůli zranění kotníku výlet ukončila a Ještěd nenavštívila. Ale to nevadí, protože mi neutekl a pěkně si počkal, až budu v kondici se na něj vyškrábat a užít si pohled do okolí.

Začíná týdenní dovolená, která prvním dnem a asi deseti kilometry lízne východní hranu Lužických hor, poté na dalších 40 kiláků a dva dny dny chůze přejde do Ještědsko – kozákovského hřbetu, neboli Podještědí s nejvyšší horou Ještěd (1012m), a nakonec plynule přejde do Jizerských hor, kde se 70 kilometry naplní poslední tři dny volna.

Původní plán zahrnoval celistvou trasu o délce 130 kilometrů, nakonec ale došlo na dvě oddělené trasy v délce 54 a 70 kilometrů.

Pojďte mě dopovodit na první část dovolené. Na hranu Lužických hor a část Ještědsko – kozákovského hřbetu. Z Hrádku nad Nisou pěšky až do Jeřmanic a poté kousek vlakem do Jablonce nad Nisou až na hranu Jizerských hor, kam se vydáme v dalším díle.

Druhá část dovolené v Jizerských horách je ke čtení tady — >

 

 

Pokračování příště.
Druhá část dovolené v Jizerských horách je ke čtení tady — >

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook