Timíčku, vlčku, šediváčku, Toníku, Vokoune…

“5.5.2005” – 2.5.2017

 

středa, 26.4.2017

Většinou, když se o sebe začne Feri víc starat a víc se olizovat, je to znamení i pro Tima, že nastal čas míň žrát a víc toužit. Potud nic divnýho, že s vyšší olizovací frekvencí jednoho zvířete klesá chuť k jídlu toho druhýho. Až do dnes. Včera večer nechtěl Tim vůbec nic, což samo o sobě už je divný, protože většinou si pár granulek chroupne i tak. Pak stihl pošavlovat postel, což mu zřejmě přidalo na apetitu a ochutnal aspoň trochu rozvařené rýže a krom toho nechutenství jsme měli doma normálního psa.

Dneska po práci mi ale přišel dost letargickej. Jedno zvíře mě po příchodu domů málem porazilo a druhý si dalo na čas, než strčilo hlavu do dveří. Už to mě znervóznělo a jeho plíživý pohyb chodbou tomu dodal korunu. Muž sice plánoval být dneska dýl v práci, ale protože má nehodnou ženu, nebylo mu to dopřáno.

Veterinář změřil teplotu, prohmatal bříško, optal se na hromadu věcí. Tim měl teplotu, ale jinak se zdálo bříško OK. Dostali jsme Amoksiklav (dát až zítra večer), a Ranisan už ode dnešního večera. Dietku doporučil častěji, ale po troškách, aby se moc nezatížilo trávení.

Doma Tim chodí a nemůže najít místo, kde by spočinul. Vyjímečně chodí i do klece, kam skoro nikdy nechodí, poleží dvě minuty a jde zase jinam. Trochu se napil a hned zase vyzvracel. Na šunku se ani nepodívá… Při hlazení je celej rozhicovanej a je to na něm vidět, že mu fakt není vůbec dobře. Zapeklitá situace, takhle ve zkušebce, takže doufám, že mu bude brzo líp. Přece jen příští týden z něj bude oslavenec, tak aby měl chuť na všechny ty dobroty, co může dostat.

27.4.2017

Noc byla klidná, ráno dokonce vrtěl ocasem! Pozitivní začátek dne, takže bez obav do práce. Bohužel během dne prý Timíček 3x zvracel, takže moje radost byla ta tam. Od včera odpoledne už krom opatrně dávkovaného černého čaje nic neměl a z čeho ještě může vyčerpaný a unavený organismus zvracet? Veterinář přidal ještě injekci s něčím na žaludek a pak jsme si s mužem doma vyměnili směnu. Zvíře vypadá smutně, plouží se, ale aspoň, že chce pít. Mám o něj starost, o vlčisko, ale na druhou stranu vypadá líp, než včera večer, kdy jsem chodila s dlaní přitisknutou na hrudník, jestli ještě vůbec dýchá.

28.4.2017

Noc byla opět klidná, a tentokrát byl klidný i celý den. Timíček už líp pije, vůbec nezvrací. Kolečko na veterině si teda dal i tak, ale dneska vypadá zas o trošku líp. Jak mu není dobře, tak najednou vypadá na svůj věk docela přesvědčivě, jinak často zapomínám, že už to není psí dospělák v nejlepších letech. Pořád nemá zájem o jídlo, ale zájem o krosnu chystanou na víkend měl celkem zjevnej:) Pořád není ochotný si ani čichnout k vývaru. Po složitém rozhodování jsem se rozhodla, že na plánovaný víkend odjedu a nechám Tima v rukou páníčka s lednicí plnou nachystaných dobrot.

29.4.2017

Páníček podle plánu zařídil RTG, zda není nějaký předmět uvíznutý v psím ústrojí, a zároveň odběr krve kvůli celkové biochemii na ledviny a játra po doporučení kamarádky.  RTG OK, hodnoty ledvin mírně vyšší, nic alarmujícího.
Tim dostal nitrožilní výživu a roztok na pročištění ledvin. Pokud se ledviny po zítřejším (nedělním) odběru zlepší, bude se muset řezat do střeva… Zdá se, že v jednom místě je tuhé a navíc už je to nechutenství dost podezřelé vzhledem k ostatním výsledkům.

30.4.2017

Krev je OK, takže ledviny nejsou problém a Tim tedy jde v 17:00 na operaci. Náš hlavní veterinář nemá potřebné vybavení, takže už i RTG zařizuje – překvapivě – u našeho sekundárního veterináře a operaci dělají v neděli spolu. Střevo je ucpané slepenou trávou. Večer, pod vlivem léků měl chuť na kousek šunky.

1.5.2017

Jak asi vypadá pes, co několik dní nejedl a je po operaci… dneska byl na kapačkách, máme pomalu začít s kašičkovou stravou. Odpoledne u něj sedím na dece, jednou rukou ho drbu a druhou sepisuju uplynulý vandr. Timíček se na mě směje a je nám spolu dobře. Ale ve vzduchu cítím, že on už to ví. Že oba to víme, i přes ten jeho úsměv…

2.5.2017

Ráno vypadá Timík pořád nic moc. Dneska hlídá muž, já jsem ve zkušebce a bez nároku na absenci. V době oběda mi jen volá do práce. Prý se Timíček hodně zhoršil od rána, a na plánované kapačky s výživou už nedošlo… Podle veterináře by bylo možné ho hospitalizovat, ale jen by se tím oddálilo nevyhnutelné… střeva prý nebyla vůbec v dobrém stavu a zřejmě popraskala někde vedle… Nakonec, tráva by zdravý podvozek takhle zacpat rozhodně neměla.

Vzali jsme si Glena 7.3.2010 z útulku a hned se z něj stal Tim, Tonda, Vokoun, vlk, had, šedivák… Byl to ze začátku bojácný týraný pes neurčitého věku, někdy mezi 3-6 lety. Dnes odešel jako spokojený postelový povaleč, psí parťák a turista. Odešel za duhový most zhruba ve věku 10-13 let…

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook