* Trasa na mapě v jpg z roku 2015 k porovnání, kde je možné vidět, že například červená hraniční značka z terénu i aktuálních map roku 2023 již vymizela…

Na prodloužený víkend, kdy na pátek připadl státní svátek jsme si řekli, že vyrazíme na vandr do Rychlebských hor, který se táhnou v severní části Olomouckého kraje podél hranice Čech a Polska.

Z tohoto vandru si zpětně pamatuji jen to, že první den dost pršelo a byla zima a na Borůvkové hoře banda poláků grilovala a měla z nás hroznou srandu. Výhled na večerní oblohu byl z volně přístupné rozhledny parádní, bohužel ráno bylo zataženo a výhled za moc nestál.

Další den nás ale po dešti překvapil nakonec i hřejivým sluníčkem a já si tento kout zamilovala pro jeho skalnaté stezky obklobené hustým borůvčím, na kterých jsme oba dny krom Poláků u rozhledny nepotkali ani nohu.

Dokonce si myslím, že to byl první výlet, na který jsem vzala velký foťák a ne jen kompakt v rámci hesla, že i dražší věci především musí sloužit a neležet jen opečováváné ve skříňce. A tak se mnou Ludřenka I. (bezrcadlovka Olympus) začala jezdit na vandry.

/zápis ze vzpomínek proveden v dubnu 2023/

 

« 1 z 2 »
Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook