Dnešní krásné počasí mě vybičovalo k procházce, na kterou se chystám bezmála dva roky a nakonec o volbě této lokality rozhodl jeden fotograf z Brna, který mě svými fotkami nalákal k akci.

A tak jsem se konečně po dlouhé době vydala zase na Stránskou skálu, kde jsem už roky nebyla a kolem odkvetlých konikleců s parádními výhledy na Líšeň a jsem ji obkroužila zpět k zastávce, odkud moje kroky dál vedli po staré zrušené lince 10 a 15. 15 si ještě pamatuju, jezdila když jsem byla malá, ačkoli dál než na Stránskou skálu to už nebylo. Procházka po staré zrušené trati do Líšně mi odhalila luxusní pohledy na Brno a tak až vyrazíte na procházku ke Stránské skále i vy, můžete se nechat vést kolejemi buď až do Líšně, nebo se třeba ve svých stopách vrátit na konečnou 10.

… Dne 4. října 1964 byl zastaven provoz mezi Stránskou skálou a Líšní. Důvodem byl zřejmě špatný technický stav tratě a také nemožnost jejího prodloužení dále do Líšně a tedy nedostatečná obslužnost čtvrti. Linky č. 10 a 15 (nově zavedena na konci března 1964) byly od tohoto data ukončeny ve smyčce Stránská skála, obsluhu oblasti kolem líšeňského nádraží převzaly autobusy. Zrušený úsek byl odpojen od tramvajové sítě, kolejnice ale zůstaly zachovány.

zdroj Wikipedia.org

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook