* Ubytování U Švestků
* Trasa na mapě.

Taková dvoudenní, pro mě jeden a čtvrt denní akce s přespáním v peřinách. Test nových bot nedopadl nejlíp, protože jim upadly podrážky na prvních pěti kilometrech. Jedna byla přistižena na útěku a druhé se utéct podařilo, ale ne daleko, takže jsme ji našli a obě bude čekat chemoprenové vězení, ze kterého se hned tak nedoustanou.

Vyrazili jsme ze Šatova kolem pěchotního srubu Zahrada a hned jsme uhnuli na cyklostezku k hranici. Z mapy to není zcela jisté, ale mezi poli vede krásná cesta přímo po hranici a tak jsme dorazili k cukrárně Ad Astra u hraničního přechodu asi z trochu nezvyklé strany. Nezbytná zastávka na zmrzlinku a zákusek a jede se dál. Začíná dost pražit slunko, na konec května je opravdu vedro.
Protože se chceme podívat k zámečku Karlslust a na zříceninu hradu Kaja, vlečeme se po Rakouské straně po silnici. To byl fakt super nápad, navíc, když zámeček je v soukromých rukách nepřístupný. Mám pro jistotu nějaká eura, která se mi hned hodí, protože vstupné na 800 let starou zříceninu hradu Kaja jsou 3 eura a tak si tam můžeme díky mé zásobě všichni udělat prohlídku.

Výhled z věže je epesní, společnost vos z hnízda nad schodištěm mi ale nedělá moc dobře a tak si nedokážu výhled užít tak, jak bych chtěla, ale areál je nádherný a stojí za prohlídku. Kolem Dyje pak ve vysoké trávě chytáme první klíšťata a po skoro 30 kilákách kotvíme v Čížově v domluveném ubytování. Jídlo je spíš nic než moc. Utopenci a pivo, nic pro bezlepka, ale spí se tu dobře.

Druhý den vyrážím už sama na autobus do Lukova krásným lesem, ve kterém na chvíli sejdu z cesty, ale naštěstí autobus stíhám. Když čekám na zastávce, prochází kolem mě kamarádi a ještě mi stíhají zamávat.

 

 

 

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook