V sobotu jsem ještě spekulovala, kam zítra vyrazím, ale v neděli ráno bylo jasno. Rozhodla jsem podle dešťové fronty, postupující z jihovýchodu směrem na severozápad, a bylo jasno, že pokud chci jít aspoň trochu suchou nohou, musím směrem jihovýchodním od Brna.

Všechno nečekaně klaplo. Na autobus jsem šla ještě s deštníkem, ale v lese mi už jen občas napršelo za krk z mokrých stromů nademnou. Jinak ideální počasí na konec léta – v kraťasích a tílku bylo konečně příjemně a ne vedro:). Ve vzduchu je už ale cítit podzim a brzo přijdou na řadu zase dlouhý gatě.

Trasa začíná po červené značce, ale za Masarykovou studánkou a rozcestím “Habřina – Hájovna” uhýbám kolem potoku Habřina, klikatícího se lesem. Cesta několikrát překračuje potok a po nočních deštích je bahno kolem nacucané vodou. Skoro dva kiláky musím rozumně volit cestu, abych neprohučela do bahna až nad okraj boty nebo mi noha nesklouzla z naházených klacků provizorního mostku do ledové vody.

U Příbramského mlýna už je to leháro po cyklostezce a bahno pomalu odpadává z bot. Dokonce se tu dá natrhat pár jablíček, který jen padají na cestu a vesele hnijí. Štavnatá svačinka přichází vhod.

U pomníku letecké havárie se dá na lavičce posvačit a po modré to doklepnout zpátky do Zastávky. Taková nedělní pohodička pro všechny, kdo chtějí být odpoledne doma:)

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook