Tim

Datum narození nám vymyslel náš pan veterinář – 5.5. 2005.

 

Jak jsme přišli k Timovi

Jednoho zimního březnového večera se na psím fóru objevila informace, že v útulku Polná u Jihlavy se nachází vlčí špic Glen. Bohužel stránky neposkytovaly žádné další informace, kromě toho, že jde o psa slepého na jedno oko. Protože jsme ale druhý den do Jihlavy jeli, domluvili jsme se v útulku, že se ještě v pátek na pejska zajedeme podívat a vyfotit, abychom mohli dodat více informací na špice v nouzi (dnes již neexistující web). Nicméně pejsek nás naprosto uchvátil. S naší tehdy čtyř měsíční Ferinkou se snesl a dokonce vypadal, že by si sní i hrál a tím bylo v podstatě jasno. Málem bychom si ho odvezli ještě v pátek, ale na druhého psa jsme nebyli připraveni. Navíc ho tam měli jako vyhublého nalezence teprve 10 dní, takže byla velká šance, že se jeho pán brzy najde.

 

Přes víkend jsme ale Glena nemohli pustit z hlavy a v neděli jsme si už jednookého, velmi smradlavého psa vezli domů, zatím jen s vidinou dočasné péče, kdyby se jeho majitel ozval a vzal si ho zpátky.

 

Po pár dnech doma se ukázalo, že pes se bojí zvýšeného hlasu a před rukou nataženou k pohlazení se bojácně krčí, ačkoli jinak na první pohled působil pohodovým dojmem. Vzhledem k jeho vyhublému stavu a bojácným reakcím jsme předhonotili naše přání ohledně bývalého majitele a doufali jsme, že se o psa už zajímat nebude a že nám zůstane doma. A naše přání se nám vyplnilo, o psa se bývalý majitel nikdy nepřihlásil.

 

Od 7. března 2010 máme tedy doma druhého psa, cca 5ti letého kastrovaného 99% vlčího špice Tima – na útulkové jméno pes nijak nereagoval, ale na Tima si zvykl rychle.

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook