Lokace ubytování: zde
ubytování: Chalupa Turista 

 

Dovolená v Novohradských horách byla perfektní, až na bouřky v den příjezdu nám počasí vyšlo krásně a kromě občasných večerních dešťů bylo teplo a slunečno. Rozhodně 4 dny na Novohradsko nestačí, takže se sem jednou vrátím.

 

Po příjezdu jsme si jen obešli okolí, než nás bouřka zahnala zpět na ubytování do skvělýho domáckýho penzionu s vanou, ale druhý den nás už čekal celodenní výlet, u jehož plánování nad mapou nás přepadl pan domácí a dal nám několik dobrých rad, kudy se vydat. První část cesty vedla po neznačených cestách, ale nezabloudili jsme. Trasu bych po 15 letech rekonstruovala nějak takto.

 

Další den patřil okružní trase z Hojné vody přes klášter v Dobré vodě, odkud jsme to vzali do Horní Stropnice a Nových hradů a pak busem zpátky zase do Hojné vody. Tento den nám stačil kratší výlet a tak jsme ještě zvládli okruh na rozhlednu na Kraví hoře.

 

Poslední výlet byl autobusem z Horní Stropnice do Nových hradů, kde jsem nakoukli na hrad Nové hrady a pak přes Terčino údolí zpátky na autobus.

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook