lokace na mapě zde
zájezd: s CK Emma

S Kes jsme si vyrazily s cestovkou na víkendový poznávací zájezd do Budapešti.

V pátek jsme vyrazili z Brna v ranních hodinách a čím blíže jsme byli k Budapešti, tím více pršelo, takže když jsme konečně mohli vystoupit z autobusu a vydat se na obhlídku starobylého města, bouřka a nekonečné proudy deště nám znepříjemňovaly výklad pana průvodce i focení. Prvním cílem naší cesty byla secesní tržnice Vácy, a poté jsme vyrazili za památkami do Pešti – nejstarší kostel v Pešti – Belvarosi, bazilika sv. Štěpána. Nevynechali jsme ani parlament, náměstí Hrdinů či nejstarší zastávku metra.

Na sobotu se nám vyjasnilo, takže i přes zatažený počátek plavby po Dunaji nás čekal Vyšegrad zalitý sluncem. Poté jsme v Ostřihomi mohli obdivovat největší katedrálu v zemi a v městěčku Szentendere nakoupit nějaké suvenýry. Po setmění jsme vyšli na návrší u pevnosti Gelert a obdivovali noční osvětlenou Budapešť.

Neděle patřila královské čtvrti Buda – královská rezidence, Matyášův chrám i Rybářské bašty byli v obležení turistů i místních, abychom na vykopávkách Aquincum nepotkali ani živáčka. Den jsme zakončili koupelí v lázních Gellért a v podvečer se vrátili do Brna.

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook