Zimní vandr by si povídání zasloužil, ale s tolika resty za letošní rok by byla škoda neukázat alespoň fotky, protože povídání s vysokou pravděpodobností nebude.

 

I zima, mírná jako poslední roky u nás, může být nádherným obdobím pro vandr. Hlavně, pokud se vyvede jako nám. Sluníčko a teploty pohybující se přes den těsně nad nulou a v noci těsně pod nulou. Méně, něž -3°C v noci můj teploměr nenaměřil.

 

Lehce zasněžená krajina, ledově chladivé prameny nebo teploučko a parádní brzká večeře v restauraci Grůň. Noční povídání s mísním turistou, který pravidelně chodí na vycházky do okolí a i po tmě trefí bez světla, jak krajinu zná. Ledová skluzavka z Hostýna místo cesty celé dva kilometry a davy lidí v polobotkách, snažících se na Hostýn vyškrábat…

 

To vše a nejen to byl letošní třídenní Vánoční vandr. Byl to čas strávený s přáteli a tím, co mě nejvíc naplňujě. Pobytem v přírodě.

 

Přeji i Vám čtenářům hodně zdraví a času na ty, které máte rádi i na to, co máte rádi nejen do roku 2025.

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook