Dnešní výlet připadl na sobotu. Den, kdy konečně po mnoha suchých a horkých dnech i jižní Moravu zahalila dešťová fronta. Předpověď slibovala zataženo a teplo bez deště, tedy parádní chodící počaší. Ranní asi dvouhodinový zahraní deštík byl vzhledem k předpovědi překvapující, ale vyprahlá krajina ho už nutně potřebovala. První kilometry chůze v dešti nás nepřekvapili, protože správný turista je vždy vybaven deštníkem;) a když pršet přestalo, členitá šedivá obloha zůstala viset na krajinou.

S dalekohledem jsme chvíli pozorovali vodní ptactvo z ornitologické pozorovatelny u Mlýnského rybníka, než jsme se přesunuli na vyhlídku Apollonova chrámu, odkud je nádherný výhled na Pálavu, Lednický zámek anebo na Minaret, tyčící se nad stomy.

Na okraji obce Lednice pak překvapila nevysoká vyhlídková věž Lednická kolonáda, ze které je ale celkem hezký rozhled do rovinatého okolí Lednice. Na kolonádě tento víkend probíhali Italské trhy, takže nás už zdaleka zaujala doprovodná cimbálová muzika, u které jsme na pár písniček poseděli a dokonce nám na sezení zasvítilo i sluníčko.

Italské trhy jsme také nevynechali a ochutnávka u stánku rodilého Itala, žijícího vysoko v alpách s nečekaně dobrou češtinou, nám nakonec zajistila cvičnou zátěž v batůžcích v podobě sušených hovězích mas a výborných sýru.

V areálu blíž Lednického zámku začalo dost přibývat lidí, takže prohlídku Janova hradu nebo vyhlídku z Minaretu jsme si nechali ujít a po dokončení celé výletové trasy jsme si ještě zajeli na Kolonádu na Rajstně, kde jsem ještě nikdy nebyla a výhled do okolí je podobně nádherný jako z Apollonova chrámu. Kromě Pálavy jsou vidět krásně Valtice s dominantou kostela Nanebevzetí Panny Marie a dovedu si odtud představit nádherný západ nebo východ slunce, jehož pozorování se bohužel neslučuje s otevírací dobou pro návštěvníky.

Celá trasa vede po širokých zpevněných cestách, snad až na trochu bahnitou část kolem Mlýnského potoka, která by šla obejít po cyklostezce, a je tak možné se na výlet vydat i s kočárkem nebo v pohodě na kole nebo. Jen pozor, v areálu parku zámku Lednice je jízda na kole zakázaná.

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook