lokace na mapě zde
Ubytování: Ubytovna Osoblaha

Přihlásili jsme se na závod v dogtrekkingu “Zde jsou lvi”, trasu MID, tedy v tomto případě 44km. Z Brna jsme vzali kamarádku Knigu s feňulí Grace a přecpaná fiatka mohla vyrazit na cestu k polským hranicím, do obce Osoblaha.

V sobotu těsně před 6 hodinou ráno jsme vyrazili na trať, k níž jsme dostali obsáhlý itinerář. Počáteční 4km k první kontrole jsme zvládli snadno i přes chybějící stoh slámy, u kterého jsme měli odbočit. Následujících 8 km dle itineráře k druhé kontrole kousek za rybníkem Pitárno pro nás bylo ale náročných, protože jsme někde udělali chybu a dostali se na trať pro short, a málem jsme se vydali úplně jinam. Cestu jsme nakonec našli, ale o pouhých pár set metrů dál jsme kufrovali V obci Dívčí hrady a posléze Životice znova, protože jsme se dostali o silnici níž. Ke kontrole KM2 jsme nachodili o 3 km víc proti itineráři, ale byli sme rádi, že se nám podařilo dostat na trať.

Mezi 22 a 25km chyběl zcela slovní popis, ale dle pořadatelského značení jsme zdárně dosáhli KM3 u Nového lesa. V obci Víno jsme zase hledali kapličku, orientační bod v mapě, než jsme od místních zjistili, že kapličku zbouralo ZD. Poté jsme vyrazili krásnou cestou mezi poli na dohled od polské hranice až do obce Hrozová – 32km. Předposlední kontrola KM5 na 36km těsně před obcí Matějovice se ale pro mě ukázala jako poslední, protože bolest v kolenou, provázející mě od startu, od čtvrté kontroly výrazně stoupala až do bodu, kdy jsem již nebyla schopná pokračovat v závodě. Právě na předposlední kontrole trasy jsem se rozhodla, že odstoupím a nechala jsem se odvézt do Osoblahy.

Posledních neujitých 7mi km mi bylo líto, na druhou stranu těch ujitých 40km krásnou krajinou pod dohledem Lefy bylo nádherných a neopakovatelných a jsem ráda, že
tento můj první (i když nedokončený) MID ve mě zanechal veskrze pozitivní vzpomínky. Doufám, že se do Osoblahy příští rok vrátím.

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook