lokace na mapě zde
Ubytování: autokemp Na kopci

Přihlásila jsem se na dogtrekkingový závod “Jednooký vlk” s Feri, který startoval z kempu u obce Vír, což pro mě na zkoušku od Brna je docela kousek.
Na trať dlouhou 93km jsem s pěkně zakreslenou cestou v mapě vyrazila v pátek v 7.30. Lehký mlžný opar se vznášel nad lesem a loukami, čerstvá vůně lesa, vody a trávy byla po dlouhé době příjemnou změna. Už během prvních pár kilometrů cestou na zříceninu hradu Zubštejn mě pedběhla velká část závodníků, abych si pak ještě cestou udělala zacházku ke zřícenině Pyšolec a předběhli mě i ti s podobným tempem:). Cesta mi utíkala, najít trasu bylo snadné, až těsně před Olešnicí na konci lesní cesty, na úseku v terénu neexistující červené značky mi příjemný důchodce poradil, kudy přes pole a k ůvozu, který mě zavede až do vsi. Zrovna tam byl na simsonovi krmit divoká prasata a divil se, co že už viděl lidí se psy.

V obci Křetín na 29 km jsem na chvíli zastavila na kofolu s dalšími trekaři a následně zdárně dosáhla kontroly K1 ve Vranové na 31,5km. V Jasinově na zápraží jednoho domu vyhlížela milá paní závodníky s vodou pro psy a kolou či minerálkou pro páníčky. Já chtěla vodu z kohoutku, ale ta ze studny, kterou disponovala paní, byla jistě lepší. Touto dobou už začínalo koleno tak bolet, že jsem chtěla někde rozumně zabivakovat, ale následujících 5km bylo prakticky přes vsi nebo těsně vedle nich, takže vhodná možnost nebyla.

V Kunštátě jsem si dala na náměstí čaj se závodníky, které jsem potkala po cestě a na bivak s nimi jsem se dokulhala s vypětím všech sil za Kunštát. Spalo se dobře, ve spacáku bylo teplo a Feri se mi tulila k zádům.
V obci Touboř na 42,5 oficiálním km + 1,5 navíc jsem díky neustupujícím problémům s kolenem ukončila závod a den příšerného pařáku ztrávila v kempu.

>>> galerii najdete zde <<<

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook