* Trasa na mapě

Od středy máme zákaz nočního vycházení, což pro mě znamená konec sezóny. O měsíc dřív… z jara mi ukradli dva měsíce vandrů a na podzim místo, abych měla možnost to ještě trochu nahnat, tak mi ukradli další měsíc. Nojo, protože v noci uprostřed lesa děsně ohrožuju všechny na životě… Tak aspoň ty jednodenní výlety ještě máme. A který den je na takový výlet nejlepší? samozřejmě zatažený a s celodenním deštěm. A jak známo, většina lidí vyráží dál od domova především, když je krásně a slunečno. Takže dokonalé počasí si užívat přírodu bez neustále nasazené roušky.

Přestože v létě bych na trase míjela štrůdly lidí, dneska potkám přesně čtyři. Ráno paní na procházce, staršího pána venčícího jezevčíka a dva kluky u ptačí pozorovatelny. Na 18 kiláků dost slušnej výsledek:)

Národní přírodní rezervace Lednické rybníky byla vyhlášena k ochraně významného hnízdiště vodních ptáků. Rybniční soustavu tvoří pět rybníky Nesyt, Hlohovecký, Prostřední, Mlýnský a Zámecký. Prošla jsem se kolem prvních čtyř, ležící na řícce Včelínek, pátý mám schovaný na příště. A užívám si toho, že nepotkávám lidi. S horkým čajem v batohu a zabalená v péřovce vydržím dlouhé minuty sedět na místě v ptačích pozorovatelnách a jen pozorovat volavky a poslochat chechot racků.

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook