* Lokace na mapě zde
* Ubytování: autokemp Mšeno

Týdenní pobyt v CHKO Kokořín nám ohledně počasí vyšel krásně, kromě jednoho deštivého odpoledne a podmračeného pátku jsme měli slunečno a dokonce jsme se opálili.
V sobotu jsme vyrazili na horu Říp se známými a ačkoli už z dálky nás hora děsila svým tvarem, nahoře jsme byli raz dva. Obklopeni psi jsme se mezi davy turistů nahoře moc nezdržovali, zašli si na Roudnickou a Pražskou vyhlídku a pak pokračovali kolem hory zpět k autu. Sobotu jsme zakončili příjemným posezením v hospůdce.

Neděle se nesla v duchu auto výletů, takže jsme navštívili skalní obydlí ve Lhotce, a jak pán odnaproti viděl naše miniautíčko, hned nám nabízel skoro nové pneu, čímž psi přišli o komfort rozvalování se v celém kufru. Pneu nám zavařilo hlavně při stěhování ze Mšena zpátky do Brna, kdy jsme ke psům nacpali ještě 3 batohy a kytaru:) Pak jsme si zajeli na čertovy hlavy, ves Dobřeň a hrad Housku.

V pondělí nás čekal výlet z Ráje po žluté na Střezivojic, kde jsme se těšili na oběd, ale přivítala nás jen zavřená restaurace, tak jsme ulehčili batůžku a pokračovali přes modrou značku zpátky do Ráje.

V úterý jsme chtěli navštívit Cinibulkovu stezku, ale protože nám po počátečních 500 metrech pokousal Feri cizí pes na čumáku, vyrazili jsme za veterinářem. Den se nesl ve znamení úrazů, protože jsem cestou k autu zakopla a narazila si bok. Celkem se divím, že jsme měli větší smůlu než v pátek třináctého, kdy jsme málem u Mšena přejeli černou kočku:) Malý kousek cinibulkovi stezky jsme ale přece jen zvládli, Bludiště jsem si nechtěla nechat ujít. Další den jsme pak vyrazili vlakem do Lhotky a po červené se vrátili do Mšena, kde jsme si opekli klobásky.

Čtvrtek jsme zahájili u Harasova, kde jsme měli sraz s kamarádkou a jejími dvěma psy, křížencem Májou a vlčí špičkou Baty. Tento den jsem si vzala na vyzkoušení zapůjčenou zrcadlovku a fotila tak psi o sto šest. Protože slibovali na odpoledne bouřky, nikde jsme se nezdržovali abychom nezmokli ale nakonec se ukázal akorát slabý déšt v podvečer. V pátek jsme pak navštívili přírodní rezervaci Peklo a skalní útvar Pokličky a psům tímto dnem skončilo celodenní lítaní v přírodě.

PS: 12/2022: když zpětně dodělávám nějaký starý alba do WP, tak si u těchto příspěvků obzvlášť uvědomuju, jak doba internetová pokročila a dneska jdou na mapy.cz výlety plánovat, ukládat, sdílet… Kdo by to řekl v roce 2011, že párkrát kliknu myší a všechno mi to spočítá, uloží a že si dokonce budu moct v terénu chodit podle mapy v mobilu… Tady ještě internetový mapy fungovaly spíš jako orientační, kudyma ty stezky vlastně vedou a reálný plánování pořád probíhalo u papírových map…

 

Líbil se Vám článek a chcete jej sdílet?
Share on facebook
Facebook